31. MESIAC FOTOGRAFIE



2. – 30. NOVEMBER 2021
OTVÁRACÍ TÝŽDEŇ
2. – 6. NOVEMBER 2021


image




VÝSTAVY

Boris Németh (SK)
miesto: Galéria Médium
kurátor: Juraj Mojžiš


Alan Hyža (SK)
miesto: Galéria Martina Martinčeka, Stredoeurópsky dom fotografie
kurátor: Dušan Dušek


Camera Obscura
miesto: Mestské múzeum
kurátor: Martin Kleibl


Bratislavské fotografické ateliéry 1918–1948
miesto: Múzeum fotografie, Stredoeurópsky dom fotografie
kurátor: Martin Kleibl


Bratislava – zlaté 60-te
Karol Kállay, Bohumil Puskailer, Ivan Matejka, Anton Šmotlák, Anton Podstraský, Anton Fiala
miesto: Slovenská výtvarná únia
kurátor: Martin Kleibl


Maxim Marmur (RU) – Čas ticha
miesto: Kaplnka sv. Jána Evanjelistu
kurátor: Evgenij Berezner


Isabel Muñoz: 1001 (ES)
miesto: Galéria Profil, Stredoeurópsky dom fotografie
kurátor: Francois Cheval
dátum: 3. 11. – 22. 12. 2021


Michal Škoda (CZ)
miesto: Galéria 19
kurátorka: Silvia Čúzyová


Latentné revolúcie
Milota Havránková (SK), Libuše Jarcovjáková (CZ), Zuzana Pustaiová (SK)
miesto: Pálffyho palác, Galéria mesta Bratislavy (GMB)
kurátorka: Anna Vartecká


Karel Slach – Pocta Karlu Vachkovi
miesto: České centrum Bratislava
kurátorka: Pavlína Vogelová


12 poľských fotografiek
Małgorzata Wakuluk, Agata Grzybowska, Paulina Deptuła, Joanna Mrówka, Julia Zabrodzka, Edyta Kielian, Karolina Jonderko, Iness Rychlik, Weronika Gęsicka, Anna Liminowicz, Marzena Wystrach, Marta Szyszka
miesto: Poľský inštitút v Bratislave
kurátorka: Inez Baturo


Mihajl Novakov (BUL)
miesto: Bulharský kultúrny inštitút v Bratislave
kurátori: Boris Missirkov, Georgi Bogdanov


Lucien Hervé (HU)
miesto: Maďarský kultúrny inštitút, Bratislava
kurátor: László Erdész


Viva Latina! 1
Sebastião Salgado, Carol Arantes, Marcos López, Luisa Dörr, Cássio Vasconcellos, Pablo Corral Vega, Emmanuel Honorato Vázquez, Tomás Munita, Martin Bernetti, Pedro Pardo, Carl de Souza
miesto: Zoya Gallery
kurátori: Lois Lammerhuber, Florence Drouet


Viva Latina! 2
miesto: Michalská ulica (outdoor)
kurátori: Lois Lammerhuber, Florence Drouet


Yolanda Andrade (MEX)
miesto: Dom umenia
kurátorka: Eva Hodek


Maxime Ballesteros (FR)
miesto: Dom umenia
kurátorka: Marie Eve Lafontaine


Boris Missirkov, Georgi Bogdanov (BUL) – Po stopách slávnej minulosti
miesto: Pistoriho palác
kurátorka: Eva Hodek


Karel Slach (CZ)
miesto: Pistoriho palác
kurátorka: Pavlína Vogelová


Nová post-fotografia (IT)
miesto: Slovenská výtvarná únia
kurátorka: Gigliola Foschi


Iris Andraschek (AT)
miesto: Rakúske kultúrne fórum v Bratislave
kurátor: Thomas Licek


Inštitút tvorivej fotografie (CZ)
miesto: Galéria Z
kurátor: Vladimír Birgus


Judita Csáderová (SK) – Satellites
miesto: Moskva
kurátorka: Monika Mikušová


Tibor Borský (SK)
miesto: Budapešť
kurátor: Václav Macek


Jana Ilková (SK)
miesto: Varšava

SPRIEVODNÝ PROGRAM

100 najlepších fotografických kníh v strednej a východnej Európe 2000–2020
miesto: Univerzitná knižnica v Bratislave
kurátorka: Denisa Jašová


Prezentácia nových kníh – Boris Németh, Jozef Sedlák

Adam Mazur (PL): Photoblok – Stredná Európa vo fotoknihách 1920–2010
prednáška | November 4, 2021
miesto: Univerzitná knižnica v Bratislave


Okrúhly stôl – Autorská kniha
November 4, 2021
miesto: Univerzitná knižnica v Bratislave


Konferencia
miesto: Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave
téma: Post-kyber fotografia
účastníci: SK, CZ, ESP, AUS, EST, RU, FR


Dielne | Prednášky | Masterclass | Filmové projekcie | Diskusie | Stretnutia s autormi | Ulička fotografie | Komentovaná prehliadka festivalu| Portfolio prechádzka
Sledujte nás aj na:

       https://www.facebook.com/stredoeuropskydomfotografie/

    https://www.instagram.com/sedf_official/